אופנה אקולוגית – איך להתלבש יפה ולשמור על כדור הארץ

תוכן עניינים

בשנים האחרונות, המודעות לצרכנות ירוקה, והשמירה על איכות הסביבה, תופסת חלק משמעותי בחייהם של בני אדם ברחבי העולם.

אנשים רבים מודעים להתחממות הגלובלית, להשפעת תעשיות מסוימות על כדור הארץ (כמו תעשיית הבשר), לאסון שנגרם לכדור הארץ בגלל השימוש בכל כך הרבה רכבים, ואנשים עושים מעשים למזעור התנהגויות כאלו, צעדים שהם בעלי השלכות חיוביות כשאנחנו מסתכלים על כדור הארץ במבט של עוד שנים קדימה.

בגדים ואקולוגיה

אחת מהתעשיות הגדולות ביותר, היא תעשיית האופנה, שמגלגלת מיליארדים רבים מדי שנה. בנוסף, זו תעשייה מאוד מזהמת, שבשנים האחרונות לוקחת צעד לכיוון של ייצור אקולוגי יותר,

עם שימוש בבדים שהייצור שלהם הוא ירוק יותר, וגם מעבר מייצור עם חומרים שמקורם בבעלי חיים, לייצור בבדים אורגניים שלא כוללים בתוכם סבל של בעלי חיים, והשפעה משמעותית כל כך על כדור הארץ.

תוכלו לראות חברות גדולות וגם מעצבות ומעצבים מקומיים כמו CHILLA תיקים לנשים לדוגמא, שלקחה את הצורך באופנה טבעונית ואקססוריז, והפכה אותו למציאות.

אופנה טבעונית
אופנה טבעונית

למה כדאי לקנות אופנה שמגדירה את עצמה כאופנה טבעונית?

כשאנחנו מדברים על אופנה טבעונית הכוונה היא לאופנה שלא משתמשת במוצרים מן החי. מה הקשר בין טבעונות לאקולוגיה?

למעשה תעשיית הבשר היא כל כך מזהמת, אולי אחת התעשיות הכי מזהמות בעולם. היא מזהמת מסיבות רבות, אחת מהן היא הסיבה ששטחים חקלאיים רבים נלקחים על מנת לגדל בהם בעלי חיים, שטחים עצומים למעשה, ועוד שטחים עצומים אחרים משומשים על מנת לייצר מזון עבור בעלי החיים האלה.

בצורה כזו שטחים חקלאיים רבים נעלמים, וגם חלקים משמעותיים מיערות הגשם. בגלל שכל כך הרבה אדמה נהרסת, ועצים נקטעים, תעשיית הבשר למעשה מייצרת זיהום והרס מתקדם של כדור הארץ.

השימוש בחומרים כמו עור, מקדמים את התעשייה הזו ולמעשה תורמים באופן ישיר לזיהום כדור הארץ באופן עקיף וישיר.

מה עוד אפשר לעשות בשביל לשמור על הסביבה?

הכי חשוב, מעבר לכל צרכנות נבונה, זה לדעת איך להיפטר מהמוצרים שיש לכם.

והדרך הכי טובה לשמור על כדור הארץ, היא לתרום את הבגדים שלכם ולהעביר אותם הלא הלאנשים אחרים, או למחזור, בדרך כזו, הבגדים לא נזרקים ומזהמים את כדור הארץ, ויש להם שימוש כל הזמן.

בנוסף, בדרך זו, אתם גורמים לפחות ייצור של בגדים שזה תורם משמעותית לכדור הארץ, ואולי הכי חשוב, יש לא מעט אנשים שאין להם, והם ישמחו לקבל את הבגדים שלכם בתרומה.

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו