כלבי שעשועים – מאיפה הכל התחיל?

תוכן עניינים

אתם יושבים בבית וצופים בטלוויזיה כשלפתע הכלב שלכם מתחיל לרדוף אחרי הזנב של עצמו. משעשע נכון? או אחרי שקניתם בגד אופנתי חדש והכלב שלכם חייב לשבת עליו או לרחרח אותו ברגע שהוא יוצא מהשקית, או שבכלל הוא נרדם רק באוטו. הכלבים שלנו עושים המון דברים משעשעים שאנחנו יכולים רק להסתכל עליהם ולצחוק. אבל האם זה אומר שכל הכלבים הם כלבי שעשועים?

הקשר בין האדם לכלב

ובכן, התשובה מורכבת. במהלך ההיסטוריה המשותפת שלנו עם כלבים, התפקיד של הכלב במשפחה השתנה והתעצב. היחסים שלנו התחילו אי שם לפני שלושים אלף שנים.

איך זה קרה? ובכן אנחנו לא בדיוק יודעים אבל מדענים משערים שהקשר הראשוני בין האדם לכלב היה כאשר הזאבים היו נוהגים לאכול את העצמות שבני אדם השאירו.

עם הזמן, נותר קשר הדדי מסויים. הזאב סיפק הגנה ועזר לאדם לצוד והוא בתמורה סיפק לו מזון. ככל שהשנים עברו בני האדם בייתו את הזאבים ועודדו תכונות מסויימות עד שבעצם, נוצרו כל סוגי הכלבים שאנו מכירים היום. כן, אפילו השיצו הוא צאצא של זאב.

התקדמות היחסים בין האדם לכלב והתחלת כלבי השעשועים

ככל שהזמן עבר הכלבים לא שימשו רק ככלבי ציד. הם עזרו לנו למצוא טרף, עזרו לנו להילחם במלחמות ועזרו לנו להתנייד (כמו כלבי ההאסקי בסיביר). אך לפני כ15 אלף שנים בערך, האצולה ביקשה לעצמה כלבים קטנים שישמשו לנוי ולמשחק. כלבים שיראו כמו בובות ושתפקידם יהיה אחד ויחיד, שעשוע.

כלבי שעשועים
כלבי שעשועים

ככה התחילו כלבי השעשועים להתפתח. הם כלבים קטנים, פרוותיים בדרך כלל, ושהתנהגותם היא הרבה פחות פעילה משל כלבים אחרים. אין להם רצון לחפש טרף, ולמרות שהם ינסו לתקוף את מי שינסה לפגוע בבעלים שלהם, הם לא יצליחו. תפקיד נוסף שהם קיבלו על עצמם בתחילת דרכם הוא חילוץ עצמות מבעלי חיים קטנים.

הפה הקטן והגוף הקטן שלהם יצא להוציא בעדינות עצמות מבעלי חיים. אך אל תנסו היום להביא לפקינז שלכם עוף שלם, כי הוא יאכל אותו במהרה.

כלבי שעשועים? כל הגזעים!

אפשר לומר שהיום כל הכלבים הם כלבי שעשועים. הם לא צדים בשבילנו וגם הרועים הגרמניים שתפקידם ההיסטורי בשביל בני האדם הוא עזרה במרעה, יכולים לעשות דברים שיראו לנו מצחיקים שיגרמו לנו להתגלגל בכיסא.

אז מה התשובה? האם כל הכלבים הם כלבי שעשועים? כנראה שכן. אפילו כלבים שעובדים עם שירותי הביטחון או עובדים ככלבי נחייה הם עדיין חיות מחמד שמשעשעות אותנו.

אך בצורה רשמית, אם שואלים אתכם מהו כלב שעשועים, תוכלו לומר שמדובר בכלב קטן שתפקידו ההיסטורי הוא רק כבן לוויה. ואם שואלים אתכם בתשחץ לגבי כלב שעשועים תוכלו לכתוב אחד מהבאים לפי מספר האותיות: פג (או פאג אם יש שלוש אותיות), מלטז, פודל, שיצו, בישון, פינצ'ר, פפיון, פקינז, בולונז, ספניאל, פומרניין, צ'יוואווה, ביושן פריזה, ולש קורגי, יורקשייר טרייר, סיני מצויץ, פינצ'ר ננסי. תודו לנו אחר כך.

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו